VİZE BİLGİLERİ

Yukarıdaki şemadan görüldüğü üzere, Montreal College’e kaydınızın hemen sonrasında Kanada Hükümeti’ne öncelikle CAQ (Quebec Acceptance Certificate) başvurusu yapılması gerekmektedir. CAQ başvurusunda Kanada hükümeti sizin Kanada’da bir Designated Learning Institution’a (Kanada’da uluslararası öğrencilere eğitim verme onayı olan kurum) kayıt olduğunuzu ve sizin veya sponsorunuzun eğitimin finansmanını sağlayıp sağlayamayacağını görmek istemektedir. Bu bağlamda;

1) Montreal College’e kayıt belgeniz (Letter of Acceptance for Studies)

2) 3.5 x 4.5 cm ebatlarında beyaz arka plana çekilmiş vesikalık resminiz,

3) Pasaport kopyanız

4) Maddi durumunuzu göstermesi açısından;

  1. a) Sizin veya sponsorunuzun son 6 aylık banka hesap dökümleri
  2. b) Sizin veya sponsorunuzun düzenli gelirine ilişkin evraklar
  3. c) Varsa sizin veya sponsorunuzun tapu, araba ruhsatı

gerekmektedir.

Bütün bu evraklar Kanada’ya kargolandıktan en geç 4 hafta sonrasında CAQ belgesi gelmektedir. CAQ belgesinin gelmesinin ardından Kanada Büyükelçiği’ne study permit başvurusu yapılmaktadır.

Study permit başvurusunda da temel olarak eğtim geçmişiniz, varsa çalışma geçmişiniz, sizin veya sponsorunuzun maddi durumuna ilişkin evraklar istenmektedir. Study permit başvurusundan önce ayrıntılı bir evrak listesi tarafınıza gönderilecek olup, evraklarınızı tamamlamanızın ardından başvurunuz tarafımızdan en kısa sürede yapılacaktır.

RotaKanada olarak, gerek CAQ, gerekse study permit başvurularınızı biz hazırlıyor, tercümeleri biz yapıyor ve sonucu da yine biz takip ediyoruz ve bu işlemler için sizden hiçbir ücret talep etmiyoruz.

Study permit başvurunuz onaylandıktan sonra biletinizi alıp, Montreal yolculuğunuza başlayabilirsiniz..