MONTREAL COLLEGE HAKKINDA

 

Montreal’in tam şehir merkezinde yer alan Montreal College, Doğu Kanada’nın en büyük I.T. okulu olarak, I.T. Endüstrisine kalifiye iş gücü yetiştirme odaklı anlayışıyla her yıl 5 kıtadan 30’un üzerinde ülkeden yüzlerce uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır.

Sunmuş olduğu 8 farklı diploma programıyla, I.T. alanında geniş bir perspektifte eğitim imkanları sunarken, alanında uzman iş dünyası profesyonelleri tarafından verilen eğitimlerin yarattığı farklılıklar, mezunlarını iş hayatına hazırlamakla birlikte, Kanada’nın seçkin firmalarında iş imkanları yaratmaktadır.

Şunu unutmayınız ki; Kanada’da 4 yıllık üniversite ücreti ortalama 55.000 CAD iken, Montreal College’de ki 1 yıllık diploma programının maliyeti 12.000 CAD’dır. (Bu rakamlara konaklama ve yaşam giderleri eklendiğinde 4 yıllık üniversite eğitimi ile Montreal College’de ki 1 yıllık eğitim arasındaki fiyat farkı daha da açılmaktadır). Mezun olduktan sonra ise Montreal College mezunu bir web-developer yılda ortalama 72.900 CAD kazanırken, 4 yıllık bir üniversite mezunun Kanada’da yıllık ortalama geliri ise 48.648 CAD’dır. Basit bir matematikle, Kanada’da 4 yıllık bir üniversitenin ortalama eğitim ücreti, Montreal College’in eğitim ücreti ve bu ücretlerin geri dönüş oranları kıyaslandığında Montreal College’de ki I.T. alanındaki diploma programlarının avantajı çok rahatlıkla görülebilmektedir.

2014-2016 yılları arası Montreal College mezunu uluslararası öğrencilerin yüzde 68’i ilk 6 ay, yüzde 93’ü ise ilk 12 ayda Kanada’da iş bulup çalışmaya başlamıştır. Eğitim süresince yapılan proje ve stajlar öğrencileri iş hayatına hazırlarken, iş bulma sürecinde büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Teknolojinin her geçen gün daha da geliştiği ve yaşamımızın her geçen gün daha da önemli bir parçası olduğu günümüz dünyasında, 2017 yılında dijital teknolojilere harcanan rakam 1,2 trilyon doları bulurken, bu rakamın her yıl yüzde %17,9 oranında artarak 2020 yılında 2 trilyon doları bulması beklenmektedir. Böyle bir ortamda IT sektörüne olan talep her geçen gün daha da artmaktadır ve IT uzmanlığı geleceğin meslekleri arasında şimdiden yerini sağlamlaştırmıştır. Bu ortamda Kanada’nın en büyük IT okullarından birisinde IT eğitim almanın getirileri yadsınamazdır.

Montreal College’i seçmek için 6 önemli neden

 1. İş dünyası profesyonelleri tarafından verilen endüstri odaklı diploma programları,
 2. Eğitim esnasında proje ve staj olanaklarıyla iş hayatına hazırlık fırsatları,
 3. Eğitim sonrası Kanada’da tam zamanlı çalışma imkanları,
 4. Merkezi konumu dolayısıyla Montreal şehir merkezinde farklı konaklama, eğlence, gezi alternatifleri,
 5. Kişiye özel burs olanakları,
 6. Uluslararası öğrencilerin oluşturduğu multi-kültürel ortam sayesinde yeni gelen öğrenciler uyum sürecini kolaylıkla atlatabilmesi
 • Montreal College Hakkında – 1

 • Montreal College Hakkında – 2

 • Montreal College Hakkında – 3

 • Montreal College Hakkında – 4

 • Montreal College Hakkında – 5